Chcesz zwiększyć swoje szanse na skuteczny połów karpia czy amura? Zastosuj kulki proteinowe. Kulki na karpia to jeden z najpopularniejszych rodzajów przynęty i zanęty, najlepiej działający na te ryby i zwabiający je do łowiska. Dzięki szerokiemu spektrum najróżniejszych smaków, zapachów, kolorów, kształtów oraz składów kulki proteinowe zyskały ogromną popularność w całym świecie karpiowym. Nasz sklep karpiowy poleca skuteczne kulki proteinowe na karpia (1kg, 5kg, 7kg), produkowane z wyselekcjonowanych, starannie dobranych składników, wyłącznie od sprawdzonych dostawców.

Jakie kulki proteinowe wybrać?

Kulki proteinowe swoim zapachem oraz kolorem służą do zwabienia ryb na łowisku. Skuteczna kulka proteinowa na karpie charakteryzuje się odpowiednio dobranym składem, dobrą przyswajalnością składników, a także szybką lub długotrwałą pracą w wodzie - w zależności od tego, czy wybierasz się na szybki wypad na ryby, czy też planujesz dłuższą zasiadkę. Kulki proteinowe są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Kulki proteinowe oferowane w Carp Target wyróżnia przede wszystkim:

  • różnorodność - nasze kulki mają różne smaki: polecamy kulki proteinowe truskawkowe, ananasowe, wieloowocowe lub o specyficznym, rybnym aromacie;
  • pożywność - duża zawartość białka w kulkach proteinowych powoduje, że są one bardzo smaczne i odżywcze;
  • wyporność - kulki proteinowe mogą być tonące lub pływające, co pozwala na stosowanie ich w zależności od charakterystyki dna na nęconej miejscówce;
  • uniwersalność - mogą być stosowane zarówno jako kulki zanętowe na karpia czy inne ryby, jak i jako przynęta.

Najskuteczniejsze kulki proteinowe na karpia

Jeśli chcesz znaleźć najskuteczniejszy rodzaj kulek na karpia, najlepszym sposobem będzie uważna obserwacja łowiska i próbowanie różnego rodzaju kulek. Warto również wcześniej zanęcić łowisko kulkami proteinowymi.

Jak łowić karpie na kulki proteinowe?

Wybierając najskuteczniejsze kulki proteinowe na karpia, warto dostosować rodzaj kulek do pory roku. Jaki smak kulek na karpia będzie najlepszy wiosną, a jakie kulki najlepiej zastosować latem lub na jesienne karpie?

  • Wiosną karpie mają spowolniony po zimie metabolizm oraz małą zawartość tkanki tłuszczowej. Jeśli ryba znajdzie pokarm, wybierze ten najbardziej wartościowy, który pozwoli jej uzupełnić braki tłuszczowe, a jednocześnie dostarczy energii. Wybierając kulki na karpia wiosną warto zdecydować się na te z dużą zawartością mączki rybnej lub z kałamarnicy, które posiadają dużą ilość białka pochodzenia zwierzęcego;
  • latem najskuteczniejsze są kulki o słodkim smaku i aromacie, jak truskawka czy ananas;

  • Jesienią natomiast karpie mocno żerują, pobierając duże ilości pokarmu i przygotowując się do zimy. W tym wypadku bardziej istotna niż smaki kulek na jesień będzie ich ilość - musisz dostarczyć na łowisko dużo więcej pokarmu niż na wiosnę czy lato.

Mocowanie kulek na karpia

Kulki proteinowe są nie tylko efektywne, ale też proste w użyciu. Jak zakładać kulki proteinowe? Zakładanie kulek na karpia jest bardzo proste i poradzi sobie z tym zadaniem nawet początkujący wędkarz. Do tego będzie potrzebna Ci igła wędkarska i specjalny przypon z włosem. Igłą przekuwamy kulkę proteinową i przewlekamy przez nią włos z przyponu. Całość zakańczamy specjalnym stoperem karpiowym, aby kulka nie spadła z włosa przyponu.

Łowienie na kulki proteinowe stało się obecnie standardem w wędkarstwie karpiowym. Metoda ta jest skuteczna i wykorzystuje naturalną żarłoczność ryb, do których należą karpie. Pochłaniają one bowiem nie tylko zwykłą zanętę z dna, ale też wszystko, co napotkają wokół siebie, czyli również kulkę i haczyk. Oprócz kulek proteinowych polecamy także pellet wędkarski - najczęściej stosowaną zanętę i przynętę na duże karpie i amury, oraz odpowiednio wyselekcjonowane, gotowe ziarna wędkarskie. Wszystkie produkty z oferty Carp Target są w 100 % naturalne, bez użycia konserwantów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl